محاسبه وزن آنلاین

محاسبه آنلاین وزن فلزات

برای محاسبه وزن اعداد خواسته شده را وارد نمایید

وزن فلزات

وزن فلزات یکی از مهمترین نکاتی است که در حین خرید انواع مختلف آن مثل میلگرد و آهن و همچنین درحین ساخت و ساز، باید به آن توجه کرد. برای تخمین وزن فلز مد نظر، از فرمول های محاسباتی بهره می بریم. محاسبه ی وزن فلزات، با استفاده از ابزارهایی همچون جدول وزن آهن آلات و محاسبه ی آنلاین وزن آهن آلات، بسیار سهل و آسان شده است که از ابزار آنلاینی است که درخدمت بازدیدکنندگان سایت ها و مشتریان محترم قرار گرفته است.

 

جدول وزن فلزات

چگالی هر ماده ای، از مهمترین ویژگی ها و خواص آن است. انواع متفاوت فلزات، چگالی متفاوتی دارند که  خاصیت آن ها را از یکدیگر متمایز می کند. برای محاسبه ی وزن فلزات، این خواص، اهمیت بسیاری دارند. در عصر حاضر، فلزات متعددی در سازه ها و صنایع مختلف به کار گرفته می شود و بر همین اساس، جدول وزن آهن آلات در اختیار افراد قرار داده شده است.

 

این جدول، به اندازه ای دارای اهمیت و ارزش است که سازه ها و بناهای پیشرفته ی زیادی، با اتکا و با توجه به همین جدول، طراحی و ساخته شدند. با کمک این جدول، می توان هزینه و قیمت مواد اولیه ی سازه ی مورد نظر را به آسانی تخمین زد.

از جمله محصولات فلزی پرکاربرد، با جدول وزن مخصوص به خود عبارتند از: تیرآهن، آلومینیوم، قوطی پروفیل، ورق روغنی، ورق سیاه، ورق گالوانیزه،  ورق استیل، نبشی و ناودانی.

 

محاسبه آنلاین وزن فلزات

با استفاده از برخی از سایت ها، بدون نیاز به جدول وزن فلزات و آهن آلات، می توان از وزن فلز مد نظر باخبر شد. ابتدا برای دستیابی به وزن فلز، باید گزینه ی مورد نظر را انتخاب کرد و بعد از آن، طبق مشخصات محصول که در ابزار محاسباتی لحاظ شده است، وزن فلز محاسبه می شود و در اختیار مشتری قرار می گیرد.

از آنجا که در ساخت و ساز و صنایعی مثل خودرو سازی، کاربرد فلزات و به خصوص آهن و فرآورده های آهنی بسیار بالاست و بقای چنین صنایعی، وابسته به فلزات است، با توجه به وزن بالای آهن آلات و مقاطع فولادی به کار رفته، هزینه ی ساخت و ساز به شدت افزایش می یابد. به همین سبب، برای طراحی یک سازه با هر هدف و مقصد و کاربرد،  طراحان و مهندسان ابتدا باید حجم فلز لازم را تخمین بزنند و پس از آن، با استفاده از جدول وزن فلزات، مقدار فولاد مورد نیاز سازه را به طور تقریبی محاسبه کنند. همچنین باید توجه داشت که مقدار واقعی با مقدار تقریبی تفاوت چندانی نخواهد داشت.